Co je to NLP

Dle Wikipedie: NLP Neurolingvistické programování (zkráceně NLP, někdy také neurolingvistická psychoterapie) je psychoterapeutická metoda vyvinutá matematikem, programátorem a psychologem Richardem Bandlerem a lingvistou Johnem Grinderem v 70. letech 20. století na kalifornské univerzitě v Santa Cruz. Původně psychoterapeutický systém získal vlivem reklamy rozšíření též v Evropě. Mimo psychoterapii pronikl i do výcviku manažerů, obchodníků, konzultantů, tvůrců reklam a dalších profesionálů, kteří potřebují zdokonalit své komunikační schopnosti s lidmi, včetně vojáků a policistů. Techniky NLP jsou také používány pro psychickou přípravu sportovců (např. golfista Tiger Woods, tenisté Serena Williams, Andre Agassi, z týmových sportů bývají zmiňováni L.A. Kings a některé kluby anglické Premier league - Manchester United a dal.). Celosvětově se myšlenky a techniky NLP rozšířily i díky tzv. "business guruům" a "self-help" autorům, jakými jsou např. Anthony Robbins, nebo Paul McKena. Více přímo na wikipedii...

Jaký význam mají 3 písmenka NLP?

 • N
  neuro
  neurony
  mozkové buňky
 • L
  linguistic
  lingvistické
  slovní
 • P
  programming
  programování
  formování

Co je NLP laicky?

Pomocí NLP technik je MOŽNÉ OVLIVNIT UKLÁDÁNÍ INFORMACÍ V LIDSKÉM MOZKU. Jednoduše řečeno, jedná se o FORMOVÁNÍ A OVLIVŇOVÁNÍ MOZKU pomocí slov.

 

Žít bez omezení

S lehkostí dosahovat vašich cílů

Být sebevědomější a sebejistější

Najít to co vám přináší uspokojení

Vyřešit vztahy s kýmkoli a nevíte si rady

 

JAK RYCHLE POCÍTÍM ZMĚNU?

Lidský mozek se dokáže učit jen rychle. Jak dlouho vám trvalo, než jste se naučili, že se nemáte dotýkat žhavé žehličky, pul vteřiny?
A naopak, mozek se nedokáže učit pomalu. Pokud vám jednou denně ukážeme jednu vteřinu z filmu, tak vám to nedá žádný smysl. Ale pokud obrázky za sebou následují dostatečně rychle, je mozek schopný pochopit souvislosti.

ZÁLEŽÍ NA TOM, KOLIK MĚ JE LET, CO DĚLÁM A JAK JSEM ÚSPĚŠNÝ?

Ne. Důležitá je ochota, dělat věci jinak, než ste je dělali doteď.

DOKÁŽE NLP BĚHEM JEDNOHO SEZENÍ "VYMAZAT" Z HLAVY VŠECHNY MOJE PROBLÉMY?

Upřímná odpověď: "Úplně všechny nejspíš ne. "
Dobrá zpráva však je, že jakmile objevíte směr, který vás dovede výš, budete chtít pokračovat dál a dál. Stejně jako dítě, které udělá první krok. Najednou se dostává na vyšší úroveň ve svém životě. Od tohoto okamžiku neustále dělá nové a nové kroky. Už ho ani nenapadne vrátit se zpět k lezení po čtyřech. A při vzpřímené chůzi zůstane po celý svůj život.

"NLP KOUČINK vás místy rozesměje, místy možná potečou slzy, místy vás bude provokovat. Ale nemějte to ani mě, ani NLP prosím za zlé. Cílem totiž není hladit Vám ego. Naopak! Cílem je POMOCI VÁM VE ZMĚNÁCH, KTERÉ VE VAŠEM ŽIVOTĚ MŮŽETE UDĚLAT JEN VY A NIKDO JINÝ" (kniha Triumf - Peter Sasín, mentor a kouč NLP, jehož úryvky z knihy a myšlenky s dovolením uvádím). NLP JE O TECHNIKÁCH, MENTÁLNÍCH CVIČENÍCH, EXPERIMENTECH.

Kontaktujte mě

Pokud vám můžu pomoci, neváhejte mě kontaktovat. Ráda se vám budu věnovat.